• 905496916401

  • info@mbinvest.net

  • Cumhuriyet Mah. 1. Ateş Sok. No:1/5 Uşak

İhracat Danışmanlığı

 

İhracat danışmanlık hizmeti nitelikli bir şekilde büyümek , globalleşmek ve markasını ülke sınırlarının dışına taşımak isteyen tüm şirketler için en doğru çalışma yöntemidir.

İhracat Danışmanlığı Nedir?

İhracat bir süreçler bütünüdür. Özellikle yapılması gerekenler bir çok farklı disiplin ve tecrübe gerektirmektedir. Firmanın ihracatta sürdürülebilirlik ve yüksek katma değer için sürekli ihracat çalışması gerekir. İhracat yapabilmek için kanuni süreçler, finansal süreçler, Pazar araştırma süreçleri, kurumsal iletişim, ihracat iletişimi, ticari istihbarat gibi farklı konuları bilmek gerekir. Bu nedenle işi bu olan uzmanlaşmış bir ihracat danışmanlık hizmeti almak gerekir.

İhracat Danışmanlığında Biz Neler Yapıyoruz?

Büyümek isteyen firmalar için globalleşen dünyada ihracat kaçınılmazdır.  İhracat, şirketlerin büyümesini sağlarken aynı zamanda global çapta birçok fırsat sunmaktadır. Bu yüzden ihracat alanına atılmak isteyen şirketlerden son yıllarda ihracat danışmanlığına büyük bir talep vardır.  Yurtdışı pazarlara açılmak, ürünlerini dünyanın 7 kıtasında satmak, ülkeleri gezerken markalarını insanların kullandığını görmek bütün girişimci, imalatçı ve iş insanlarının hayalidir. Bunu gerçekleştirmek ise; atılacak küçük bir adım sonrası tutarlı strateji, emek,  kararlılık gerektirir.Biz, ülkemizdeki işletmelerin her alanda çağımıza ve geleceğe uyumlu olmasını ve böylece kollektif ekonomimizin büyümesine katkı sağlamayı istiyoruz. 

İhracat danışmanlığı hizmetimiz üç ana başlık altında yürütülmektedir;

  • Yurt Dışı Pazar Araştırma Hizmeti
  • Yurt Dışı Müşteri Bulma - İstihbarat Hizmeti
  • İhracat Operasyon Hizmeti
     

ile firmanıza yeni yurtdışı müşteriler kazandırma hedefi doğrultusunda yaklaşık 6-7 aylık bir çalışma gerçekleştirilmektedir.